Cheap Jerseys Wholesale Plusy zdrowego żywienia

Plusy zdrowego żywienia

image Warto się zdrowo żywić- mity na temat ogromnych niedoborów, jakie mogą być powodowane przez dietę wegetariańską, należy włożyć między bajki. Każdy z nas jest głęboko odpowiedzialny za nasz stan zdrowia. Jeśli nie mamy czasu, aby prowadzić regularną aktywność fizyczną, to przynajmniej powinniśmy się zdecydować właściwą dietę.

Hitami ostatnich lat są dieta Dukana, cukrzyca dieta, dieta niskokaloryczna. Ta ostatnia ma 1000, 1200 kalorii. Inna jest dieta w ciąży, dedykowana przyszłym mamom. Na pewno wygodna dieta jest podstawą, bez niej funkcjonować się nie da, nie można jeść niezdrowo. Dobre jedzenie to całkiem oczywista sprawa.

Badania pokazują, że to, co jemy, ma największe znaczenie w kontrolowaniu wagi- brzmi logicznie, nieprawdaż? Spożywanie pokarmów bogatych w błonnik, kwasy omega-3, a także witaminy może odgrywać olbrzymią rolę w prewencji chorób nowotworowych. Nie bez kozery dostrzeżono związek pomiędzy dietą z niską zawartością błonnika a ryzykiem występowania nowotworów jelita grubego o spektrum gruczolakoraka. Codzienne nawyki odgrywają olbrzymią rolę- nie można absolutnie ich ignorować i traktować po macoszemu. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze zdrowie i za funkcjonowanie naszego organizmu. Dobra dieta to nie tylko redukcja masy ciała, ale i gwarant zdrowia- tak najprościej zabezpieczyć się możemy przed licznymi chorobami.

Komentarze są zamknięte.


Najnowsze komentarze
    Szukaj
    Kategorie